Antrenör bilgilendirme

'Forum Günlüğü' forumunda Alihsanegiz tarafından 29 Aralık 2016 tarihinde açılan konu

1. Alihsanegiz

Alihsanegiz Yeni üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Boy:
    180
    Kilo:
    70
    Spor:
    Taekwondo
    Hocam merhaba, Twitter'da ki @performanslab isimli adresten sizlere ulastim. Yazılarınızı cok beğenerek ve ilgimi cekerek okuyorum. Öncelikle böyle bir hizmette bulunduğunuz icin sizlere cok tesekkur ederim.
    Gazi Üniversitesi SBF antrenörlük mezunuyum. Milli tekvandocuyum. Elimden geldigi kadar bu alanda arastirmalari okumaya kaynaklari taramaya calisiyorum. Daha cok baslangic seviyesinde sayilirim. Sizin onereceginiz kaynaklar, internet siteleri, makaleler vs. Gibi takip etmemi onereceginiz bir yol var mi? Bu konuda yardimci olursaniz cok sevinirim.
    Sayin hocam bize balik tutmayin, balik tutmayi ogretin :)

2. smtbyrktrgl

smtbyrktrgl Personal Trainer

Alınan Beğeniler:
    94
    Boy:
    183
    Kilo:
    82
    Spor:
    Fitness
    Selamlar @Alihsanegiz

Yedi senedir eğitmenlik yapıyorum. Ben de halen kendimi geliştirme aşamasındayım. Bu konu ile ilgili fikrimi soran eğitmen arkadaşlarıma ilk önce ingilizce öğrenmelisin diye başlıyorum. İngilizce okuyup anlayabilir hale geldiğin zaman mesleki tatmin ve bilgi düzeyin çok fazla artacaktır. İngilizce sorunun olmadığını düşünürsek, bence merak ve sonrasında araştırma yapmak bu işin püf noktası. Araştırdığın ve edindiğin bilgiyi de sahada uygulayabiliyor olmalısın. Sonrasında da işimizin gereği olan uygulatabilme kısmı geliyor. Kitaplar, yayınlar, tecrübeli eğitmenleri takip etmek ve başka eğitmenler ile yapılan fikir alışverişleri sayabileceğim diğer konular. Bence kesinlikle bilgisine güvendiğin eğitmenlerle zaman geçir. Mutlaka okuma yapmak için zaman ayır. Eksik olduğunu düşündüğün konu başlıklarını yaz. Bu konular ile ilgili literatür araştırması yap. Yeni öğrendiğin bir bilgiyi insanlara anlat. Hep aynı kişiler buna maruz kalıyorsa, belli bir süre sonra sıkılmaya başlayacaklardır. Durma, anlatmaya devam et :)

Son olarak bir üniversite bünyesinde Fitness Uzmanlık dersi öğrencilerine yaptığım sunumdan iki görüntü paylaşmak istiyorum. Bu kurumları ve kişileri mutlaka araştır. Sevgiler.

Görüntü 1
    Görüntü 2

Alihsanegiz bunu beğendi.
  3. Can Ciftci

Can Ciftci Site Yetkilisi Doktor Egzersiz Uzmanı

Alınan Beğeniler:
    459
    Boy:
    184 cm
    Kilo:
    105 kg
    Spor:
    Fitness
    Samet ben linkleri açamadım. Bunu belirteyim.

Öncelikle kesinlikle bir üniversite üzerinden proxy edinin. Üniversiteler birçok kaynak ile anlaşıp yayınları okutabilmek için hakları kiralıyor. Bu proxy üzerinden tüm çalışmalara erişebilirsiniz. Haftalık olarak ilgi alanlarınız ile ilgili arama yapıp yayınları okuyabilirsiniz.

Ayrıca önemli kurumların "position stands" adı altında verilen belli konulara dair çalışmaları var ki oldukça önemli. Bunun haricinde Samet'in dediği gibi okumaya asla ara vermeyin.

Çalışmaları incelemeye başlamadan önce özellikle egzersiz ve beslenme fizyolojisine hakim olmanızı öneririm. Zira araştırmalara anlam verebilmeniz ve çalışma tipleri arasında değer, nitelik farkı gözetmeniz için bu oldukça önemli.

Çünkü hiçbir zaman araştırmalar tek bir sonuca ulaşmıyor. Her zaman ters bir sonuç gösteren çalışma bulabilirsiniz. Çalışmaların kalitesini değerlendirmek, ölçmek ve üstünlük kararı vermek zaten profesyonelliği belirliyor.

smtbyrktrgl bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş