Hacamat ve fitness

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Fosfour tarafından 20 Kasım 2016 tarihinde açılan konu

Tags:
  1. Fosfour

Fosfour Yeni üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Boy:
    181
    Kilo:
    83
    Spor:
    Fitness, basketbol
    İyi günler arkadaşlar .. Acaba hacamat yaptıran var mı? Vücuttaki pis kanı atar mı? Fitness ile uğraşanlara herhangi bir faydası olur mu ? Özellikle doktor bey sizin fikrinizi merak ediyorum :) iyi sporlar

2. fa1yan0s

fa1yan0s Yeni üye

Alınan Beğeniler:
    32
    Boy:
    190
    Kilo:
    85
    Spor:
    Crossfit,BB Fitness
    Merhaba @Fosfour ,
    Sen yazdıktan sonra bu ikilinin arasında bir bağ olup olmadığını merak ettim ve ilginç şeyler okudum.Hacamat ve Spor

3. Fosfour

Fosfour Yeni üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Boy:
    181
    Kilo:
    83
    Spor:
    Fitness, basketbol
    Evet ben de merakıyım oldukça. Doktor beyin @Can Ciftci fikirleri nelerdir acaba uzman görüşü almak önemli ☺

Son düzenleme: 21 Kasım 2016
  4. Can Ciftci

Can Ciftci Site Yetkilisi Doktor Egzersiz Uzmanı

Alınan Beğeniler:
    459
    Boy:
    184 cm
    Kilo:
    105 kg
    Spor:
    Fitness
    Selamlar @Fosfour , hacamat hakkında daha önce başka mecralarda açıklama yaptım ama işi din tüccarlığına döken bireylerin inanılmaz tepkisine maruz kaldı. Bu sebeple yazdıklarımı dini dayanaklara bağlamamanız oldukça önemli. O zaman için önemli ve değerli bir tedavi olan bir yöntem modern tıp ile değerini kaybedebilir zira.

Şimdi sorulara geçelim.

Hacamat deri altındaki pis ve hareketsiz kanı temizler mi?

Hayır. Deri altı hareketsiz kan diye bir şey yok. Kan sürekli hareket eden ve temizlenen bir yapı. Birikme kesinlikle söz konusu değil. Hacamat yapanların koyu renkli kanı gösterip kirli olduğunu söylemesi başka bir cehalet zira oksijen doygunluğu azalan kanın rengi koyulaşır. Kanın rengi kirinden değil oksijenlenmesinin az olmasından sonuç olarak.

Hacamat detoks yerine geçer mi?

Detoks koca bir yalan. Vücudun karaciğer gibi toksin ayrıştırıcı özel bir yapısı var ve bu yapı tüm kanı süzüyor. Derinin altından alınan 200-300 ml kanın atılması 5-6 litrelik kan içerisinde bulunan toksin düzeyine büyük bir etkisi yok. Ağır metal konusunda ise durum aynı. Ağır metaller dokulara çöker ve birikir. Hacamat ile ağır metalleri temizlemek imkansız. Eğer öyle olsaydı klinikte şelasyon değil, hacamat yapardık. Detoks hakkında ayrıntılı bir yazım var. Okumak isterseniz: http://www.fitekran.com/detoks-hakkinda-her-sey/

Hacamat ve sporcu sağlığı

Şimdi özellikle dayanıklılık temelli çalışan sporcularda bazen kan daha fazla oksijen taşımak için eritrosit üretebiliyor. Kronik üretim ise kan yoğunluğunu arttırıyor. Bu yoğunluk ciddi düzeylere erişirse tabi ki rahatsızlık verebilir. Bu tip durumlarda biz fazla kanı alır ve bireyi rahatlatırız. Klinikte kolayca yapılan bu işlem yerine hacamat yine yanlış tercih.

Son olarak kan çıkışının bireyleri ruhen rahatlattığı bir gerçek. Kendinden ayrılan siyaha yakın renge sahip kanı gören kişiler temizlendiğini sanabilir zira.

Sevgilerimle!

emre32, Ramin, Sadecedm ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  5. Fosfour

Fosfour Yeni üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Boy:
    181
    Kilo:
    83
    Spor:
    Fitness, basketbol
    Sizin yazıları okurken neden sonunu merak ettiğim romanlar gibi hızlı hızlı okuyorum çözemedim ama değerli vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ederim. Oldukça faydalı oldu tekrar teşekkür ederim @Can Ciftci hocam

Sadecedm ve Can Ciftci bunu beğendi.
  6. Can Ciftci

Can Ciftci Site Yetkilisi Doktor Egzersiz Uzmanı

Alınan Beğeniler:
    459
    Boy:
    184 cm
    Kilo:
    105 kg
    Spor:
    Fitness
    Güzel yorumunuz için asıl ben teşekkür ederim. Tüm sorularınız için buradayım. Sevgiler! @Fosfour

Fosfour bunu beğendi.
  7. Fatii

Fatii Yeni üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Boy:
    1.75
    Kilo:
    73
    Spor:
    yüzme ve futbol
    Ben son 3 yıldır kafa bacak sırt bölglerine hacamat yaptırıyorum (yılda bir defa olmak gibi rutinleri var) aman aman bir faydasını görmedim :) bununla beraber yılda en az 2-3 defa kan bağışında da bulunuyorum.

Bu Sayfayı Paylaş