Kilo Alamama / Tiroid hastalığı

'Beraber Kilo Alıyoruz' forumunda Zayıfkız tarafından 15 Ağustos 2016 tarihinde açılan konu

1. Zayıfkız

Zayıfkız Yeni üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Boy:
    1.59
    Kilo:
    39
    Öncelikle merhabalar Can bey.Ben 15 yaşındayım.Boyum ; 1.59 kilom; 39
    Hashimato Tiroidi hastalığım var.Kilo almakta zorluk çekiyorum,fakat verirken çok kolay.Ben bu durumu hiç takmazken(bana çok zayıfmışım gibi gelmiyordu fiziğim ),ailem ve çevrem çok baskı yaptı zayıflık konusunda,takar hale geldim.Moralim bozuluyor.Şu anda Cerrahpaşa Hastanesi'ne gidiyorum,kontroller için.Ocak ayından beri.Kilo konusunu doktorlara da sordum,fakat bana tiroid değerlerin normale dönünce daha çok yer,kilo alırsın dediler.Ama tiroid değerlerinin normale döndüğü yok,her kontrolde bir iki tık yüksek çıkıyor.İştahım oluyor fakat bir düzene girmek istiyorum,öğünümü 6'ya çıkarmak istiyorum.
    Sizden önerim neler yemeliyim,neler yapmalıyım ? Nasıl kilo almayı başarabilirim ? Evde egzersiz yapabilir miyim ? En önemlisi,evde kendi çabalarımla kilo almayı başarabilir miyim ?
    Spor salonuna gidemem,çünkü durumumuz pek iyi değil.Evde squat yapıyordum bir ara.Ve play store da "30 gün zorlu fitness görevi" adlı uygulamayı indirip,oradaki egzersizleri yapmıştım,fakat sonra ara verdim.Evde ağırlık aleti olarak,dambıl var sadece.
    "Kilo almak için dikkat etmeniz gereken 10 şey" adlı yazınızı okudum.O yazıdakileri uygulasam yeterli mi ? Yoksa başka dikkat edeceğim,yapmam gereken,sizin önereceğiniz birşey var mıdır ?Örnek bir yemek listesi de yazabilir misiniz,zahmet olmazsa.Fındık ezmesini çok seviyor ve yiyorum.O da kilo almama yardımcı olur mu ? Teşekkür ederim şimdiden,böyle bir site açıp insanlara yardım etmeniz çok güzel,iyi ki varsınız.İyi günler.

2. Can Ciftci

Can Ciftci Site Yetkilisi Doktor Egzersiz Uzmanı

Alınan Beğeniler:
    459
    Boy:
    184 cm
    Kilo:
    105 kg
    Spor:
    Fitness
    Selamlar @Zayıfkız Cerrahpaşa'nın pediatrik endokrinolojisine sonuna kadar güveniyorum öncelikle belirteyim onlar normale gelecek diyorlarsa elbet gelecektir. Senin yaşlarında hasimatoyu kontrol etmek zor olabiliyor ve bazen tedavi uzun sürebiliyor. Şu süreçte zaten kilo alman oldukça zor. Aşırı yemek yeme hususu hormonların yerine geldiğinde sana obezite olarak dönebilir. Bu sebeple şu anda bunları düşünmemeli ve mevcut kilonu korumak için çalışmanı tavsiye edeceğim.

3. Zayıfkız

Zayıfkız Yeni üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Boy:
    1.59
    Kilo:
    39
    Yapacak birşey yok diyorsunuz yani.Ben de normale dönmesini umuyorum,1 ay ilac kullanmasam değerler tavan yapıyor.Kilom da zaten 10 yasindaki cocugun kilosu gibi,39 kilo da olmak istemiyorum ki,korumaya çalışayım.Artık kaç yaşında değerler normale dönecekse,düzeleceksem.
    Teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için tekrar,iyi geceler.

4. Can Ciftci

Can Ciftci Site Yetkilisi Doktor Egzersiz Uzmanı

Alınan Beğeniler:
    459
    Boy:
    184 cm
    Kilo:
    105 kg
    Spor:
    Fitness
    Yapacak bir şey yok demek değil ama şuan yaşın itibari ile buradan verilebilecek yönergeler hormonal dengenin zaten bozuk olması hasebiyle sana zarar verebilir. Geniş ve ayrıntılı muayene sonrası yapılacak şeylerin belirlenmesi daha önemli.

Bu Sayfayı Paylaş