kilo veremiyorummm!!!

'Beraber Kilo Veriyoruz' forumunda ozge tarafından 9 Ağustos 2016 tarihinde açılan konu

1. ozge

ozge Yeni üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Boy:
    168
    Kilo:
    70
    Spor:
    var
    merhaba;
    yaklaşık 1 buçuk aydır spor yapıyorum daha öncede uzun süre spor yapmıştım kilo vermekte çok zorlanıyorum. 1 buçuk aydır yememe dkkat etmeme spor yapmama rağmen kilo veremiyorum üstüne 1 buçuk kilo aldım. akupunktura gitmeyi düşünüyorum, moduretic tablet kullan şişkinliğin gitsin diye söyleyenler oldu. sağlığıma zarar verecek şeyler yapmak istemiyorum. bu siteyi gördüm yardımcı olursanız çok memnun olurum :( şimdiden teşekkürler

ortayaş bunu beğendi.
  2. sabri34

sabri34 Yeni üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Boy:
    174
    Kilo:
    70
    Spor:
    fitness, vücut geliştirme
    Yememe dikkat ediyorum demişsiniz ancak nasil bir diyet uyguladığinızı belirtmemişsiniz. Kaç kilosunuz, boyunuz kaç cm hareketli misiniz, yürür müsünüz, koşar mısınız, akşamları neler yer içersiniz ? Bu noktalar kilo vermek için önemlidir. Bunları yazarsanız nasıl kilo vermeniz gerektiği için bir fikir sahibi olabilir ve size yardımcı olabiliriz. Selamlar...

ortayaş ve Sadecedm bunu beğendi.
  3. Sadecedm

Sadecedm Moderatör

Alınan Beğeniler:
    215
    Boy:
    170
    Kilo:
    59
    Spor:
    FITNESS ♡
    Merhabalar. Ayrica kaç kalori aldığınızı da belirtirseniz daha iyi olur... Eger kalori hesabi yapmiyorsaniz "az yiyorum" diye yanilmaniz büyük bir ihtimal.

ortayaş bunu beğendi.
  4. TSemih

TSemih Yeni üye

Alınan Beğeniler:
    29
    Boy:
    180
    Kilo:
    83
    Spor:
    Vücut
    Ben 1.5 yılda 23 kilo verdim yağ oranımı % 35 ten % 15.6 ya düşürdüm. Naçizane tavsiyelerimi dinleyin derim.

1-mutfak tartısı alın.

2-banyo tartısını atın.

3-nabız ölçer saat alın.

4-kendinize uçuk olmayan ulaşılabilir bir yakın (aylık) uzak (yıllık ) hedef belirleyin.

5-kesinlikle ağırlık çalışın. Haftada 3 gün Birleşik hareketler yapın.Bayanım kas yaparım diye korkmayın. Bayanların testesteron oranı 7 yaşındaki çocuk kadardır. İstese de fazla kas yapamazlar. Spor salonlarında kandırlan ağırlıkların yanına yaklaşmayıp koşu bantlarında boşa çırpınan bayanları gördükçe üzülüyorum. Israrla söylüyorum ağırlık çalışın

6-ağırlık çalışmadığınız günler sabah 6-7 gibi bol filtre kahve içip Carnitine aldıktan sonra 45 dakika yağ yakım nabzında koşun. Kondisyonunuz yükseldiğinde tabata egzersizine başlayın.

7-Bazal metabolizma hızınızı hesaplayıp ona gore protein, karbonhidrat , yağ ve kalori alımınızı planlayın.

8-sabah çok iyi bir kahvaltı yapın. Özellikle organik süt ve yumurta ile. Yulaf ezmesi , yulaf kepeği karışımı, keten tohumu iki yumurta tam yağlı peynir , 5-10 gr tereyağı domates salatalık yeşil sebze 60 gr protein 120 gr karbonhidrat. Sütle yulaf ezmesi nin içine 1-2 çay kaşığı tarçın katın. 10 ar gram fındık ceviz çiğ badem

9-her türlü unlu mamül kepek ekmeği normal ekmek pirinç reçel sarelle pekmez bisküvi işlenmiş bütün gıdalar vb hayatınızdan çıkartın.

10-meyvelerin fruktoz oranlarını öğrenin ve günlük 20 gram fruktozu geçmeyecek kadar meyveyi ikindi den sonra aç karnına ara öğün olarak tüketin. Meyveler hiç masum değildir. Yemeklerden en erken 2 saat önce veya sonra meye yiyin. Kuru meyvelerden uzak durun.

11-kahvaltıdan akşam yemeğine kadar bol filtre kahve için.

12- akşam yemeğinde bol baharatlı acılı yemekler yiyin. Diyetin olmazsa olmazı organik sütten kendi mayaladığınız tam yağlı yoğurttur.Yoğurt ve kefir Yemediğiniz gün olmasın.
    Et, hindi veya tavuk göğsü, balık (uskumru, hamsi sardalya) deniz mahsulleri. Denizden baban çıksa ye. Yiyemiyorsan balık yağı , omega 3 suplamentleri al
    Özellikle mercimek çorbası, kuru fasulye her tür bakliyat sakatat bol yeşillikli bol limon ve sirkeli salata...

13-8 den sonra her türlü yemeği, atıştırmayı abur cuburu kesin. gün boyu bunlardan yerseniz zaten ihtiyacınız kalmaz. Yemekten sonra sakın meyva yemeyin. Saat 11 de uyumaya çalışın. Spor yaptıysa nız zaten uykunuz gelir. Gelmediyse Melisa çayı , passiflora

14-pes etmeyin, inatçı olun, acele etmeyin , zamana yayın

15-araştırın ve kaliteli suplamentler kullanın. Ağırlık çalışmasından sonra kas kaybı yaşamayın

16-arada bir kendinizi ödüllendirin

17-diyetisyenlerden uzak durun. Kapılarından bile geçmeyin :))

18-gece aç yatın. 2 öğün sağlıktır 3 öğün hastalıktır. Sabah sağlam bir kahvaltı akşam sağlıklı bir akşam yemeği. Ara öğün olarak ikindiden sonra meyve yiyin.

19 -yemekten sonra olmamak üzere bol su için. Meyva sularından, meyveli sodalardan kola gazoz ve alkolden uzak durun

20- diyet uygulamasına yedikleri nizi tartarak harfiyen yazın. Kendinizi kandırmayın

21-asansör ve yürüyen merdiveni unutun. Yürüyen Merdiven veya normal merdiven varsa hızlı adımlarla tempolu yürüyün. Olduğunuz yerde bile hareket edin. Kaslarınızı kasın. Bulduğunuz her fırsatı harekete çevirin.

22-adım sayarınıza günlük 10 bin adım hedefi ayarlayın.

23- stresten uzak durun demeyeceğim. Burası 80 milyoluk tımarhane:))) kortizol e çok dikkat!!!

24-sürekli araştırın. bu site dışındaki sağlık ve diyet sitelerine şüpheli yaklaşın. Bilgi kirli ğin den uzak durun

25-sağlıklı yağlar yiyin. Tereyağı, zeytinyağı, Hindistan cevizi yağı. Günlük sınırlar dahilinde

26-vitaminleri mineralleri dengeli alın. Özellikle d , B6 , c kalsiyum, potasyum mağnezyum , çinko ...

27- tartılmayın vücut yağ kas ve su oranını ölçtürün.

28- aşırı spor veya aşırı kalori kısıtlaması yapmayın. Kortizole dikkat. Sporsuz kalmayın.

29-başta zerdeçal , zencefil, sarımsak olmak üzere bol baharatlı yemek yiyin. Tavuk etini kendi hazırlayacağınız bol baharatlı harç ile yapın.

30-marketten aldığınız ürünlerin ambalajlarını okuyun. Özellikle bir zehirden uzak durun. FRUKTOZ ŞURUBU
    hiç tahmin etmeyeceğiniz hemen her üründe bu zehir var. Yasalar onay verdiği için birçok üründe şeker diye yazılır. Biliniz ki o şeker fruktoz şurubu dur

31-kardiyo egzersizlerini açık havada mümkünse bol ağaçlık yerlerde yapın.

32-Sabah ve akşam ne yiyeceğinizi önceden belirleyin. Ertesi günün planını yapın. Uygulamanıza yazın ve protein, karbonhidrat, yağ ve kalori hedefini tutturduktan sonra o gün yemeklerinizi tartarak yiyin.

33-bol lifli gıdalar yiyin. Günlük 38 gr lif altına düşmeyin.

ALTIN KURAL: ACELE ETMEYİN
    SABIRLI OLUN. İNATÇI OLUN. GERÇEKÇİ HEDEFLER BELİRLEYİN. SİSTEMLİ DİSİPLİNLİ PLANLI OLUN.

Sağlıkla ve sporla kalın

Son düzenleme: 14 Ağustos 2016
  5. seyma82seyma

seyma82seyma Yeni üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Boy:
    161
    Kilo:
    76
    Spor:
    haftada 3gun 1 saat fitnes,cardio.
    merhaba bende uzun zamandan beri kilo vermeye çalışıyorum.bu yazdiklariniz genelde bildiğim ama uygulama kısmı sikintili bilgiler.Ben de haftada 3gun 60dk cardio yapiyorum.gitmeden 45dk once l carnitin balik yagiyla birlikte aliyorum.aradaki günlerde ağırlık çalışmak istesem nerden ve hangi tip bir ağırlık ile başlamalıyız.sporumu 1 kiloluk ayak agieliklariyla ağırlıkla yapitiriyor hoca. Bacaklarim cok kalin ve kasli hatta dizimin ustunde futbolcu kaslari gibi bir disa dogru sislik var.Ben bununu gitmesini ust bacagimin duzlesmesini istiyirum.5kgdambillarla başlamak uygun olurmu?diyet olarak if yapiyorum.makrolarim ve kac kalori alacağımı net bilmiyorum.ugrasip da sonuc alamamak çok motivasyon düşürüyor.fikirlerinizi bekliyorum.@drCanÇiftci@TSemih

Son düzenleme: 12 Ocak 2017

Bu Sayfayı Paylaş