Tenis bacak kalınlaştırır mı

'Yoga, Pilates ve Diğerleri' forumunda Smirnoff tarafından 6 Temmuz 2016 tarihinde açılan konu

1. Smirnoff

Smirnoff Yeni üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Boy:
    1.70
    Kilo:
    60
    Öncelikle merhaba, ben 17 yaşındayım ben 8 sene voleybol oynadım ve en sonunda bacağım erkek bacağına dönmüştü aşırı kaslandı. Klübü bırakmam gerekti ve bu sefer kaslarda sarkma oldu, bacaklarım gevşek duruyor. Sıkılaştıracak ve fazla kaş yapmayacak bir spor istiyorum. Normalde tenise çok hevesim var şekillendirir mi yoksa kalınlaştırır mı? İstediğimi elde edebileceğim hangi sporlar var yardımcı olur musunuz?

2. smektepli

smektepli Sağlıklı Üye

Alınan Beğeniler:
    67
    Boy:
    163
    Kilo:
    52
    Spor:
    yoga,fitness
    Ben yillar once bir yaz tenis oynamistim. Yalnizca 1 kilo vermistim ama vucudum acayip guclenip sıkılasmisti. Derslere bisikletle gidip geliyordum, 1 saat oynuyorduk. Haftada 3 4 gun. Baska hicbir sey yapmiyordum, hatta acikcasi cikolata seker manyagi oldugum bir donemdi ama 22 yildir sahip oldugum en fit vucuttu ve cok cabuk etkisini gormustum. 1 beden incelmistim. Bacak kalinligindan kastin quadriceps kaslari ise onlar cabuk sarkiyor. Calf kaslari ise daimi gibi. Ben de onlardan muzdaribim, ama inceltmenin yolu yok ne yazikki. Uzerindeki yag tabakasi inceldiginde ve kaslar duzgun bir gorunum kazandiginda inceliyor aslinda ama kaslar gitmiyor. Kaslanmaya yatkinsa incecik olmuyor malesef. Ben birkac aydir spor yapmiyorum butun kaslarim gitti o calflar hala duruyor :D Quadricepsler biraz daha kolay gidiyor. Eger superset gibi yogun egzersizler veya yuksek agirliklarla egzersiz yapmazsan quadricepsler cok belirginlesmiyor, daha ince bir gorunum saglayabilirsin. Tenisin quadricepsleri kalinlastiracagini sanmiyorum. Kalflarini ise belirginlestirebilir.

3. Sadecedm

Sadecedm Moderatör

Alınan Beğeniler:
    215
    Boy:
    170
    Kilo:
    59
    Spor:
    FITNESS ♡
    Merhabalar. Oncelıkle; kas sarkmaz. Ya gelısır hıpertrofı olur yada tersı atrofi.. Fakat kas dokusu SARKMAZ. Yag sarkar, kas her zaman diri, SIKI gozukur.
    Kaslarınızın gelısımı ıcın de zamanla artan bır dirence karşı gelmesi gerekir. Yani tenisle korktugunuz kalın bacak cok zor. Ki aslında ağırlık calıssanız bile korktugunuz zor....
    Bacaklarınızın sarkık olduğunu düşünüyorsanız asıl sahip olduğunuz şey yağ dokusu ve istediğiniz sıkı bacaklar için gereken de normal yağ oranıyla yeterli kas dokusu. Umarım istediğiniz vücuda ulaşırsınız... Mutlu ve sağlıklı günler!

Ramin bunu beğendi.
  4. Smirnoff

Smirnoff Yeni üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Boy:
    1.70
    Kilo:
    60
    Öncekile çok teşekkür ederim. Evet quadriceps kaslarımla sıkıntı yaşadım çok belirginleşmişti ve hiç hoşuma gitmiyordu. Calf kaslarımda öyleydi ama onları o kadar kafama takmadım. Tenis zaten çok güzel bir spor, kilo pek vermiyordu ama vücudu bir şekle sokuyor. Tekrar öyle olacaksa da yapacak bir şey yok tenis hevesim içimde kalmasın :))

5. Smirnoff

Smirnoff Yeni üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Boy:
    1.70
    Kilo:
    60
    Çok teşekkür ederim, kaslar sarktı dememin sebebi eski sertliği yok şuan da oda öyle dusunmeme sebep olmuştu. Cevabınız için teşekkürler, iyi günler.

6. buraktokak

buraktokak Sağlıklı Üye

Alınan Beğeniler:
    14
    Boy:
    1.92
    Kilo:
    83
    Spor:
    Tennis, Marathon
    2-3 yıl kadar tenis oynadım, benim kişisel izlenimim çok büyük bir fark yaratmadığı yönünde. Hatta standart boyutlardaki bir courtta oynamıyorsan ki türkiye'deki çoğu court için standartın çok altında olduğunu söyleyebilirim, bacak hareketleri çok daha az önem gösteriyor.

Ek olarak swing hareketi için denilen şey, gücü belden alman gerektiği, swing yaparken de bacak çalışmıyor. Ek olarak eğlenceli spordur.

Şurada tennis oynarken çalışan kasların görseli var;

smektepli ve Ramin bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş