Tip 1 diyabetliyim supplement kullanmak istiyorum

'Besin Destekleri (Supplementler)' forumunda knrlpkrc tarafından 8 Ocak 2017 tarihinde açılan konu

1. knrlpkrc

knrlpkrc Yeni üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Boy:
    172
    Kilo:
    58
    Spor:
    Fitness
    Hocam doktoruma yakın zamanda danışacağım fakat annem,babam ve arkadaşlarım protein tozuna karşı çok önyargılılar. Şimdilik uyduğum bir diyet programım var ama şaka gibi kibrit kutusu kadar kahvaltıda peynir,süt falan ara öğünlerde yoğurt,süt toplasan bir günde aldığım protein miktarı 60 gramı geçeceğini sanmıyorum.
    Zaten tam olarak uymam mümkün değil ayrıca bir zaman sonra sabah kahvaltıda haşlanmış yumurta yemekte miğdemi bulandırmaya başlıyor. Size sormak istediğim nedir durum yani tip 1 diyabetliler için önemli ölçüde bir zararı var mıdır bu protein tozunun uzun vadede falan merak ediyorum ve gelişme çağındayım diyette aldığım besinler bana yetmiyor cevaplarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler

Son düzenleme: 8 Ocak 2017
  2. Can Ciftci

Can Ciftci Site Yetkilisi Doktor Egzersiz Uzmanı

Alınan Beğeniler:
    459
    Boy:
    184 cm
    Kilo:
    105 kg
    Spor:
    Fitness
    Selamlar @knrlpkrc ,

Öncelikle protein ihtiyacının yaklaşık 40-70 gram arası olduğunu söylemek istiyorum. Bu miktarı supplementsiz karşılaman oldukça basit. Ayrıca tip 1 diyabetli gençlerde kan şekeri değişiklikleri sık ortaya çıkıyor. Bu sebeple protein tozu dalgalanmayı arttırabilir.

Şuan protein supplementi gereksiz bir konumda. Ayrıca diyetle aldıgın besinler yetmiyorsa (ki bu hiç olası değil. Zira tip1 diyabetlilerde diyet çok sıkı kurallara göre oluşturulur) orantılı olarak diyet ile aldığın besinleri doktorun ile konuşarak arttırmalısın. Diyetine bir ömür boyu uyacağını düşünürsek sürekli supplement ile takviye yapamazsın.

Sonuç olarak çözüm kesinlikle protein tozu değil.

Ramin bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş