Yemekleri Çiğnemeden Yutma Problemi ;(

'Sağlıklı Beslenme & Detoks' forumunda recordinaryus tarafından 7 Aralık 2016 tarihinde açılan konu

1. recordinaryus

recordinaryus Yeni üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Boy:
    174
    Kilo:
    90
    Herkese merhabalar iyi günler dilerim şimdiden fitekran sakinleri :) Bir problemimi sizinle paylaşmak istiyorum. Uzun süredir yapmış olduğum ve farkında olmadığım lakin bir haftadır farkına vardığım yemek yerken lokmayı ağzıma atar atmaz bir sağa bir sola çevirip direk mideye attığımın farkına vardım. Ve kısa sürede karnımın şiştiğini ve bu şişkinliğin bir kaç saat sonra inip tekrar açıkma hissi oluşmaya başladığını ve bu şekilde devam eden dzüenli ve dikkatli beslenmeme ragmen spor ve kalorileri takip altında olmama ragmen kılo almaya başladım yaklasık 8-9 kilo aldığımı bu nedenle uzuntu ve ıyıce spordan yavas yavas gunlerımı aksatmaya ve daha cok yemek ıhtıyacına dogru ılerledıgımı farkettım. Sorum can beye ve bilgi birikimi tecrübe deneyimi olanlaradırki; Yemek çiğneme konusunda ciddi kilo alımı veya herhangi vucutsal bir problem teşkil ettiğini kabul etmek doğrumudur. Yanlış bir hareket elbette çiğnemeden yutmak farkındayım bunu aşmak istiyorum çiğnemek zor geliyor bana yardımcı olabilirmisiniz nasıl bu döngüyü geçebilirim. Şimdiden cevaplar için çok teşekkür ederim.

Bu Sayfayı Paylaş